Přeskočit na obsah

KURZ ZAHRADNÍ ARCHITEKTURY

s Ing. Renatou Zahrádkovou – autorkou zahrady Rezidence Malá Louka

Neexistuje pozemek, na kterém by nemohla vzniknout krásná zahrada

Co se s námi naučíte?

Jak vytvarovat prostor zahrady tak, aby působil harmonicky, a vy jste se v něm cítili co nejpříjemněji. Naučíte se také, jak vytěžit maximum ze svého zahradního prostředí, jak zdůraznit přednosti zahrady a potlačit nedostatky v prostoru nebo v osazení. V neposlední řadě se naučíte, jak správně kombinovat rostliny s ohledem na jejich životní nároky a estetické působení a mnoho, mnoho dalšího.

Naše víkendové kurzy

Všechny naše víkendové kurzy nově začínají v pátek od 14:00 do 19:00 a končí v sobotu od 9:00 do 14:00.

Kurz tvorby zahradního prostoru se zaměřuje na jednu z nejdůležitějších součástí celkového návrhu zahrady. Naučíte se funkční a estetické rozvržení zahrad a díky dostatku informací budete schopni navrhnout nebo přepracovat svou zahradu tak, aby sloužila nejen vám a vaší rodině, ale aby působila harmonicky a vyvolávala příjemné pocity.
OBSAH KURZU
– Psychologie prostoru
– Dopady různých přístupů tvarování prostoru zahrady na naši vnitřní pohodu, jak vytvarovat prostor zahrady abychom se v něm cítili co nejpříjemněji
– Vhodná rozvržení prostoru zahrady pro různé tvary pozemků, vyvažování nedostatků pozemků, optické triky
– Funkční analýza pozemku – určení jeho polohy, typu půdy (včetně půdních testů), hranice pozemku, inženýrských sítí
– Vyměřování pozemku pomocí metody triangulace a pořadnic, volba měřítka výkresu zahrady, praktické tipy
– Kreslení zahrady v půdorysu, funkční plochy a prvky zahrady, jednoduchý výpočet schodiště
– Bublinový diagram zahrady, funkční rozmístění jednotlivých prvků zahrady, promyšlení a vyznačení cirkulace (pohybu zahradou)
– Mřížková metoda designu zahrady
– Nové přístupy k designu zahrady založené na mřížce (design pravoúhlých linií pod úhlem 90 a 45 stupňů, design oblouků a tečen, nepravidelný design, paprskový design, design zvlněných linií)
– Výkaz výměr
– Funkční rostliny, rostliny v roli dominant, rytmizačních prvků
Během kurzu se budeme věnovat tvorbě osazovacích plánů zahrady, aby působila krásně a zajímavě celý rok. Ukážeme vám jak správně vybrat rostliny pro konkrétní zahradu, které se dokážou snadno a bez problémů adaptovat na nové prostředí, růst zdravě a zůstat krásné po mnoho let. Naučíme vás také, jak kombinovat tyto rostliny tak, aby si navzájem nepřekážely vizuálně, ale naopak se podporovaly a vytvořily harmonické prostředí.
OBSAH KURZU
– Volba rostlin s přihlédnutím k přirozeným podmínkám zahrady (včetně vyhodnocení kvality půdy a půdních testů), estetickým požadavkům majitele a postupného vývoje osazení
– Základní styly osazení
– Typy rostlinného materiálů a jejich funkce v zahradě
– Přirozená rostlinná společenství a jak se můžeme inspirovat přírodou
– Plánování záhonů krok za krokem
– Zakreslení rostlin do osazovacích plánů v měřítku, jednoduchý výpočet potřebného množství jednotlivých druhů rostlin v záhonech
– Rostliny vhodné do problematických částí zahrady
– Tvorba trvalkových záhonů , vhodné kombinace
– Kombinace dřevin a trvalek, možné funkční problémy a jak je řešit
– Kombinace rostlin s přihlédnutím k jejich celkovému tvaru a formám, tvarům a textuře olistění
V tomto kurzu se naučíte pracovat s terénem a plánovat zahradu tak, aby se skvěle začlenila do svažitého prostředí a vyvolávala příjemné pocity. Seznámíte se nejen s vhodnými přístupy k plánování svažitých zahrad ale i s úskalími, na které můžeme v průběhu tvorby svažité zahrady narazit. Cílem kurzu je poskytnout vám komplexní povědomí o tvorbě zahrad ve svažitém terénu a umožnit vám plánovat a realizovat zahradu, která nejen využívá terénních výhod, ale je také estetická a funkční.
OBSAH KURZU
– Plánování úprav svažitého terénu: Využití třírozměrného modelu pro plánování terénních úprav. Integrace zahrady s vrstevnicemi terénu pro esteticky působivý vzhled.
– Přístupy k plánování svažitých zahrad: Identifikace vhodných metod plánování pro svažité terény. Řešení potenciálních obtíží v průběhu tvorby zahrad ve svažitém terénu.
– Výběr rostlin pro svažité prostředí: Seznámení s rostlinami přizpůsobenými specifickým podmínkám svažitého terénu. Rady pro výběr rostlin s ohledem na stabilitu terénu a estetický dojem zahrady.
Toužíte přebudovat svou zahradu tak, aby působila harmonicky a stala se celoročně přitažlivou? Pak je tento kurz právě pro vás. Během kurzu se dozvíte, jak provést analýzu své stávající zahrady a pomocí získaných informací naplánovat změny, které povedou k vytvoření vaší vysněné zahrady. Dále se naučíte pracovat s barevností zahrady a seznámíte se s optickými triky, které vám pomohou zamaskovat případné nedostatky.
OBSAH KURZU
– Detailní analýza stávající zahrady: Naučíte se systematicky zhodnotit současný stav vaší zahrady, identifikovat silné stránky a oblasti potřebující úpravy.
– Práce s barevností, tvary a formami rostlin: Získáte znalosti o kombinaci barev, tvarů a textur rostlin pro vytvoření harmonického vzhledu zahrady.
– Optické triky pro zamaskování případných nedostatků a zaměření pozornosti na klady zahrady: Seznámíte se s triky, které vám pomohou vylepšit vzhled zahrady a zvýraznit její pozitiva.

O lektorce

Ing. Renata Zahrádková studovala zahradní architekturu (Garden Design) a krajinnou architekturu (Landscape Design) v Dublinu. První pracovní zkušenosti získala při tvorbě zahrad na britských ostrovech, proto je její práce ovlivněna britskou školou zahradního designu. Od roku 2006 působí v ČR, kde se zaměřuje převážně na tvorbu soukromých zahrad, poradenství v oblasti zahradního designu a výuce tohoto oboru v kurzech. Podle jejích návrhů se realizovala již dlouhá řada originálních zahrad.

Proč si vybrat naše kurzy?

Osobní přístup

Neděláme online kurzy. U nás budete mít možnost osobně interagovat s naší lektorkou, která vám věnuje svou plnou pozornost.

Intenzivní zážitek

Během jednoho intenzivního víkendu se ponoříte do světa zahradní architektury. Získáte tak komplexní přehled a znalosti za velmi krátkou dobu.

Odborné vedení

Naše lektorka je profesionálka s bohatými znalostmi v oblasti zahradní architektury. Získáte cenné rady a informace od opravdového odborníka.

Prohlídka s komentářem

Principy zahradní architektury si osvojíte nejen teoreticky, ale ukážeme vám je i na praktických příkladech během komentované prohlídky.

Inspirativní prostředí

Naše lekce probíhají v zahradě, která vám poskytne nekonečnou inspiraci a ukáže vám, jak proměnit prostor na svém vlastním pozemku.

Navázání nových kontaktů

Setkejte se s lidmi se stejnými zájmy jako vy. Náš offline kurz je skvělou příležitostí k navázání nových kontaktů a sdílení zkušeností, které vám ušetří čas i peníze.

Podívejte se na nejbližší termíny

Všechny naše dvoudenní kurzy nově začínají v pátek od 14:00 do 19:00 a končí v sobotu od 9:00 do 14:00.

 

NEJBLIŽŠÍ TERMÍNY KURZU

KURZ I.
Rozvržení a tvorba prostoru zahrady

19. 8. – 20. 8. 2024

KURZ II.
Tvorba osazovacích plánů zahrady

17. 5. – 18. 5. 2024 – OBSAZENO
21. 8. – 22. 8. 2024

KURZ III.
Zahrady ve svahu & Modelace terénu na trojrozměrném modelu

termíny připravujeme

POKROČILÝ KURZ*
Navrhni si vlastní zahradu

termíny připravujeme

*Podmínkou účasti na tomto kurzu je absolvování kurzů I. a II. V případě, že se řešíte zahradu ve svahu, je též nutné absolvovat kurz Zahrady ve svahu

 

CENA KURZU

4 200 Kč

Jednotlivé kurzy nejsou navzájem provázány, a proto je možné zvolit libovolný začátek – I., II. nebo III.
V případě nezaplnění kurzu si vyhrazujeme právo na změnu termínu.
 
 

 

MÍSTO KONÁNÍ

Rezidence Malá Louka, Kublov 281, 26741 Kublov

 Nabízíme také možnost ubytování za cenu 800 Kč os./noc. 

Darujte kurz jako dárek

Dárkový poukaz vám rádi zašleme e-mailem nebo poštou.


Máte zájem o další informace?